wtorek, 18 listopada 2014

Ciekawostki ze świata - Niezwykłe baseny świata

Luksusowe hotele oferują często baseny bez krawędzi, tzw. infinity pools. Usytuowane w najlepszym miejscu hotelu zapewniają świetny widok na okolicę. Brak krawędzi powoduje różne złudzenia optyczne, zwłaszcza jeżeli w tle znajduje się morze lub ocean - basen wygląda wtedy, jakby był jego częścią. W tym tygodniu prezentujemy najciekawsze baseny świata. Znakomitą większość z nich stanowią "infinity pools", co oznacza dosłownie "bezkresne baseny".
  • San Alfonso del Mar, Chile - Kurort San Alfonso del Mar leży w Algarrobo w centralnej części Chile. Znajduje się tu największy i najgłębszy basen świata. Powierzchnia zbiornika wynosi ok. 8 ha, a jego długość przekracza kilometr. Składa się on z mniejszych zatoczek i basenów krytych. Aby go napełnić potrzeba aż 300 milionów litrów wody. Zaledwie kilka metrów dalej rozpościera się Ocean Spokojny. Basen San Alfonso del Mar został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa.
  • Ubud Hanging Gardens, Indonezja - To luksusowy kurort na wyspie Bali w Indonezji. Dysponuje bogatą ofertą spa i ma świetnie zaopatrzone pokoje, ale nie to jest jego największą atrakcją. Wille Ubud Hanging Gardens mają prywatne baseny, z których rozpościera się imponujący widok na dżunglę i płynącą w dole rzekę Ayung, najdłuższą na Bali. Ponieważ pokoje mieszczą się na różnych wysokościach, przylegające do nich baseny wyglądają niczym piętrowe tarasy. Świetnie wpasowują się one w okoliczny krajobraz, który wypełniają położone w podobny sposób pola ryżowe.
 
  • Cavo Tagoo, Grecja - Z basenu w hotelu Cavo Tagoo w Mykenach rozpościera się niezwykły widok na Morze Śródziemne. Basen usytuowany jest niczym taras widokowy w najlepszym miejscu hotelu. Najpiękniej prezentuje się nocą, kiedy zostaje oświetlony kolorowym światłem. Goście Cavo Tagoo mogą odpoczywać na drewnianych platformach wyłożonych miękkimi materacami, które zdają się falować na wodzie. Urokliwe miejsce "Lounge & Pool Bar" to bez wątpienia najchętniej odwiedzany przez gości punkt na mapie ośrodka Cavo Tagoo.
 
  • Błękitna Laguna, Islandia - Błękitna Laguna to całoroczne otwarte kąpielisko geotermalne. Jedna z największych atrakcji Islandii usytuowana jest niedaleko Reykjawiku. Woda morska w Błękitnej Lagunie osiąga temperaturę nawet 40 st. C i ma działanie odprężające. Jest bogata w minerały, a także związki siarki i krzemu. Popularną formą kuracji w lagunie jest nacieranie się białym błotem, co znakomicie wpływa na cerę, zwłaszcza wrażliwą. Unoszące się gdzie nigdzie masy gorącego powietrza kontrastujące z błękitnym kolorem wody tworzą tu niezwykły widok.

  • Perivolas, Grecja - Kolejny niesamowity basen bez krawędzi znajduje się w greckim Santorini. Ten niezwykły taras widokowy zapewnia wspaniałą panoramę miasta i Morza Egejskiego. Zjawiskowo prezentuje się zwłaszcza nocą, kiedy jasno oświetlony wyróżnia się na tle ciemnego morza. Uroku całemu kurortowi dodaje malownicze położenie na wysokim skalnym klifie. Basen w Periovolas jest chętnie fotografowany i niejednokrotnie już gościł na okładach znanych pism.

33/2013

środa, 12 listopada 2014

Ciekawostki ze świata - podróż do niesamowitych miejscach na świecie

W tym tygodniu "ciekawostki ze świata" dedykuję przede wszystkim czytelnikom, którzy nie mają urlopu w tym roku, również tym z Was którzy gdzieś wyjechali, jednak nie było to do wymarzone miejsce oraz tym osobom, które już planują przyszłoroczny wyjazd :) Przedstawię wam kilku niesamowitych, pięknych miejsc na świecie, gdzie na pewno warto się wybrać i pozwiedzać:
  • Jezioro Tahoe - jezioro w południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych, na granicy stanów Nevada i Kalifornia. Położone w górach Sierra Nevada na wysokości 1899 m n.p.m.
  • Horseshoe Bend - to jest nazwa skrętu rzeki w kształcie podkowy w Kolorado, znajduje się w pobliżu miejscowości Page w Arizonie, w Stanach Zjednoczonych.
  • Hamnøy - Hamnøy jest małą wioską rybacką w gminie Moskenes w Nordland powiatu, Norwegia.  
 
  • Tropea - miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Kalabria, w prowincji Vibo Walentia. Znakiem rozpoznawczym Tropei jest klif, na którym zbudowane jest miasto, a także znajdująca się poniżej tego klifu plaża, której centralnym elementem jest tak zwany Kościół na Wyspie - Santa Maria Dell'Isola.

32/2013

sobota, 1 listopada 2014

Ciekawostki ze świata - Stereotypy ...

Oto kolejne stereotypy, tym razem o Włochach. Stereotypy, z którymi również trudno mi się zgodzić...
  • Włoch, jak wiadomo, jest gruby, ponieważ przez całe życie wsuwa pizzę, owoce morza, ryby i kilka kilo makaronu dziennie. Regularnie upija się (podłym) włoskim winem, a w ustach trzyma nieodłącznego papierosa marki MS.
     
  • Włoch nie pracuje, ponieważ na skutek starań 55 kolejnych rządów od czasu II wojny światowej, zupełnie mu się to nie opłaca. Zamiast tego cały Boży dzień spędza na biciu swej grubej żony i słuchaniu przebojów z festiwalu w San Remo, ze szczególnym uwzględnieniem legendarnego duetu Al Bano i Romina Power. Jedynym opłacalnym dla niego zajęciem jest okradanie turystów, co praktykuje z upodobaniem zarówno przez doliniarstwo, jak i ustalanie cen biletów do muzeów i galerii.
     
  • Włosi porozumiewają się krzykiem. Jeżeli dwaj Włosi stoją naprzeciw siebie w kościelnej krypcie i w zupełnej ciszy, to i tak krzyczą. Dodatkiem do krzyku jest żywiołowa gestykulacja.
     
  • W niedziele i święta Włoch bawi się na meczach, wykrzykując hasła faszystowskie, lub na manifestacjach, wykrzykując hasła komunistyczne. Innym popularnym zajęciem są towarzyskie zebrania Mafii i Kamorry - do tych klubów należy połowa mieszkańców Italii (tylko połowa, bo gdyby należeli wszyscy, nie byłoby kogo korumpować, co także jest popularną rozrywką).
     
  • Włoch przemieszcza się za pomocą klaksonu, do którego samochód jest tylko mało istotnym dodatkiem. Młodzież używa skuterów, koszmarnie głośnych, ale za to łatwiej na nich wjechać tam, gdzie to zakazane - karabinierzy i tak zatrzymują wyłącznie młode, rozchichotane dziewczęta.
     
  • Podsumowanie: Włoch jest tępy, niedouczony, rozgorączkowany, skorumpowany i wyjątkowo głupi.
31/2013