wtorek, 26 kwietnia 2016

Odkrywanie ciekawostek o różnych zakątkach świata

Ponieważ w zeszłym tygodniu byłam kilka dni w Nicei na spotkaniach biznesowych, chciałam w tym tygodniu przedstawić wam kilka ciekawostek o Lazurowym Wybrzeży. Lazurowe Wybrzeże pełne jest miejsc ciekawych, pięknych, znanych i podziwianych. Wiele z nich jest związanych ze sławnymi osobami.

Człowiek w Żelaznej Masce to postać autentyczna! Był więziony 11 lat na Wyspie Świętej Małgorzaty u wybrzeży Cannes.

Ulubione miejsce Disney'a to oczywiście, że Èze! To przepiękne miasteczko zbudowane na skale było ulubionym miejscem twórcy Myszki Miki na Lazurowym Wybrzeżu.

Rzeka Paillon płynie przez Niceę pod miastem. W dawnych czasach często zalewała centrum, dlatego zdecydowano, by zabudować jej koryto.

Podczas dorocznego Święta Cytryny w Menton można podziwiać ogromne rzeźby zrobione z cytrusów. Zużywa się ich 140 ton, by powstały niezwykłe dzieła!

Wędrując brzegiem Cap-d’Ail miniesz willę the Rock, w której wakacje na Lazurowym Wybrzeżu spędzała sławna przed laty aktorka Greta Garbo.

Muzeum Sztuk Pięknych okradziono w 2007 r. Złodziej w przebraniu sprzątacza wyniósł w ciągu dnia 4 obrazy warte ok. 200 mln euro!

Trzy Gzymsy (Les Trois Corniches) to przepiękne trasy z Nicei do Monaco. Na najwyższych kręcono m.in. film o Jamesie Bondzie!

Antoine de Saint-Exupéry był nie tylko pisarzem, ale i lotnikiem. Prawdopodobnie rozbił się w okolicach Monaco, co widział niemiecki oficer.

Jaskinię w Monaco znajdziesz na terenie Ogrodu Egzotycznego. Warto odwiedzić to miejsce, bo zapewnia piękne widoki, a sama jaskinia jest wspaniała!

Swoje ulubione czekoladki królowa angielska Wiktoria kupowała w centrum Nicei w słynnej Patisserie Henri Auer (7 Rue Saint-François de Paule). W mieście przebywała zwykle pod pseudonimem Lady Balmoral.

Według legendy, ciało św. Reparaty – patronki Nicei, przypłynęło do tego miasta na barce wiedzionej przez anioły. Stąd wzięła się nazwa Zatoki Aniołów, którą można podziwiać z Promenady Anglików.

Napoleon Bonaparte mieszkał w Nicei w kamienicy przy ulicy, która dzisiaj nosi jego imię. Na budynku znajdziesz stosowną tablicę.

Najdroższy dom świata to Willa Leopolda, którą znajdziesz w Villefranche-sur-Mer. To zaraz obok Nicei!

Źródło: wikipedia.com; lazurowyprzewodnik.pl